• Parada z okazji Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw 2024

• W tym roku szkolnym tematem przewodnim udziału naszej szkoły w paradzie były STOKROTKI. Naszym skromnym zdaniem, uczniowie wyglądali przepięknie!

Serdecznie dziękujemy Paniom:

- Iwonie Tartanus,
            - Izabeli Kocębie,
            - Edycie Salamon,
            - Annie Słomkowskiej-Fal,
            - Ewie Szyszczyńskiej,
            - Marcie Wiecioch,
            - Agnieszce Celejewskiej,
            - Małgorzacie Sitarskiej,
            - Ewie Zdzieszyńskiej-Tasak,
            - Milenie Cieślickiej,
            - Agnieszce Węcławiak,
            - Bogusławie Sroczyńskiej,
            - Małgorzacie Miśkiewicz

za piękną wizję, wiele prób, jeszcze więcej przygotowań oraz opiekę nad uczniami.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za udział w Paradzie oraz piękną prezencję, a Radzie Rodziców za wsparcie naszego pomysłu.

• Harmonogram zebrań z rodzicami klas IV - VIII

• Dyrekcja oraz wychowawcy klas IV - VIII serdecznie zapraszają rodziców oraz opiekunów naszych uczniów na pierwsze w roku szkolnym 2024/2025 zebranie.

Wszystkie zebrania zorganizowane zostaną w budynku A przy ul. 1 Maja 15.

• EuroWeek

• Termin wyjazdu: 2 – 6 grudnia 2024r.

Koszt wyjazdu 599zł + koszt transportu

Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 250zł – przed zebraniami 18 września 2024r. o godz. 16:45 przed pokojem nauczycielskim do pani Agnieszki Jelonek-Krupińskiej lub w innym, wcześniej uzgodnionym terminie.

W przypadku jakichkolwiek pytań - kontakt poprzez dziennik elektroniczny Vulcan z panią Agnieszką Jelonek-Krupińską

• Koduj z Gigantami

• Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła wspiera 15. edycję akcji Koduj z Gigantami - Cyber Przygoda w świecie AI! 🚀 To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości sztucznej inteligencji i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

Kilka słów o akcji:

• darmowe warsztaty z programowania
            • stacjonarnie w Skierniewicach w Centrum Kultury i Sztuki i przy ulicy A.Asnyka 92 już 07.09.2024!
            • do wyboru Minecraft, Scratch, Python, C# i inne języki programowania
            • kilka grup wiekowych

👉 Zgłoszenia i więcej informacji: https://www.kodujzgigantami.pl/

Akcja organizowana jest przez szkołę Giganci Programowania, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej,  Ośrodka Rozwoju Edukacj oraz Prezydenta Miasta Skierniewice

• Akcja „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” promującej zdrowy styl życia oraz rozwój talentów, pasji i  hobby.

Jak to działa?

1. Zrób zakupy w Lidlu i odbierz przy kasie Talenciaki!

2. Zebrane Talenciaki przekaż szkole:

- osobiście – wrzuć kupon do pudełka znajdującego się przy wejściu głównym do szkoły lub

- elektronicznie  - zeskanuj kod QR smartfonem, wybierz naszą szkołę i przypisz do niej kupon.

Szkoła wymieni Talenciaki na wybrane przez siebie nagrody. Może to być m.in. sprzęt komputerowy, interaktywne ekrany, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, pomoce dydaktyczne, itp.

Akcja trwa od 2 września do 31 października 2024 r.

LICZYMY NA WAS!!!

• Obiady szkolne

• Informuję, że wydawanie obiadów rozpocznie się w budynku przy ul. 1 Maja 15 od dnia 9 września 2024 r.

W budynku przy ul. Kilińskiego obiady będą wydawane od dnia 16 września.

Artur Błażejewski

• Wady postawy u dzieci

• Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował film edukacyjny, który jest kompleksowym przewodnikiem dla rodziców i opiekunów. Dr n. k. f. Justyna Bloda, fizjoterapeutka pediatryczna dzieli się swoją wiedzą na temat wad postawy. Mówi m.in. dlaczego aktywność fizyczna jest kluczowa, jak nadwaga i otyłość wpływają na postawę, oraz jakie nawyki mogą prowadzić do problemów z kręgosłupem.