godlo.jpg

Wycieczka dla najlepszych

Wycieczka do Torunia dla najlepszych!!!

W dniu 23 czerwca 2015r. nominowani uczniowie w nagrodę za osiągnięcia przedmiotowe, artystyczne i sportowe uczestniczyli w wycieczce do Torunia.
     Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znajdującego się w Piwnicach koło Torunia. Uczniowie zostali oprowadzeni po parku przez pracownika naukowego, który zaprezentował znajdujący się tam nowoczesny warsztat pracy astronoma (największy w Polsce teleskop i radiotelaskop) oraz opowiedział o najnowszych osiągnięciach badawczych astronomii.
     Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Piernika w Toruniu. W odtworzonej XVI-wiecznej piekarni pod nadzorem Mistrza Piekarskiego i Wiedźmy Korzennej uczniowie brali aktywny udział w wyrabianiu ciasta piernikowego. Przy pomocy oryginalnych form kształtowali z ciasta własne pirerniki, które po upieczeniu zabrali jako pamiątkę z muzeum. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na obiad do pizzerii.
     Ostanim etapem było zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków znajdujących się na Starym Mieście. Uczniowie zobaczyli Dom Kopernika, Kościół Mariacki, oglądali riuny zamku krzyżackiego i Krzywą Wieżę. Wysłuchali z zainteresowaniem legend o Toruniu oraz opowieści o życiu wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika.
     Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki, nie tylko przyjemnie spędzili czas, ale wzbogacili swoją wiedzę z różnych dziedzin.

Wycieczka została ufundowana przez Radę Rodziców.

O przyznaniu danemu uczniowi takiej nagrody decydowała komisja kwalifikacyjna, która brała pod uwagę ilość i rangę sukcesów zdobytych w roku szkolnym 2014/2015 oraz udział w zajęciach rozwijających zdolności. Koniecznym warunkiem była także, co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

Decyzję o nagrodzie w formie wycieczki otrzymali:

Julia Dobrosz, kl. III A
Michał Medwid, kl. VI D

GRATULUJEMY!!!

Poniżej zamieszczamy

Regulamin przyznawania nagrody w postaci wyjazdu na wycieczkę
za osiągnięcia przedmiotowe, artystyczne i sportowe
dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach
- kliknij, aby pobrać -