Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wspomnień czar...

Szczegóły

 

Wspomnień czar...

 

   W naszej szkole możemy znaleźć wiele interesujących źródeł mówiących o tym, jak dawniej wyglądała szkoła, jak przebiegało w niej życie uczniowskie. Możemy dosłownie cofnąć się w czasie dzięki kronikom, albumom, złotym księgom pamiątkowym oraz wielu innym cennym pamiątkom, które dziś przywołują czar wspomnień…

   Szkoła w swojej stuletniej historii zgromadziła kroniki i albumy obejmujące lata 50, 60, 70, 80, 90 do czasów obecnych. Są to nie tylko zapiski o ważnych dla szkoły wydarzeniach, ale także o życiu uczniowskim, wycieczkach, warsztatach naukowych, ale także o zespołach tanecznych, działaniach harcerstwa. W kronikach znajduje się również korespondencja uczniowska, podziękowania dla szkoły za wkład i zaangażowanie w życie miasta. Warto zwrócić uwagę na sposób prowadzenia kronik, niezwykłe charaktery pisma osób je prowadzących oraz talent artystyczny rysunków wykonywanych ręcznie.

   W szkolnym archiwum znajdują się również niezwykle cenne protokoły rad pedagogicznych od 1921r. , gazety i pamiątki z wymiany młodzieży uczniowskiej między naszą szkołą a miastem Gera, dyplomy, odznaczenia i wyróżnienia dla dyrekcji oraz uczniów naszej szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią na stronie internetowej.
Mamy nadzieję, że przywoła ona wspomnień czar…

 --- kliknij tutaj ---

 

   
© ALLROUNDER