Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych

Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych

Szkoła Podstawowa nr 2 jest placówką, w której jednym z priorytetowych działań jest praca z uczniem zdolnym. Świadczą o tym prowadzone dla uczniów ciekawe zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, udział szkoły w wielu projektach, konkursach oraz bogaty kalendarz imprez szkolnych. Naszym zadaniem jest - w sposób szczególny - otoczenie opieką i wsparciem uczniów mających różne zainteresowaniach, pasje i uzdolnienia. W tym celu został opracowany i wprowadzony do realizacji Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych (SPWUU).

Nasze działania na rzecz pracy z uczniem zdolnym zostały docenione przez wiele instytucji, dzięki czemu otrzymaliśmy:

1. Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów
  2. Tytuł Szkoły Łowców Talentów w roku szkolnym 2012/2013
  3. Tytuł Szkoły Łowców Talentów w roku szkolnym 2013/2014

Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych skierowany jest do uczniów, którzy:

• wykazują szczególne zdolności przewyższające swoich rówieśników
  • posiadają jedno lub więcej predyspozycji w danym kierunku
  • posiadają ciekawość poznawczą i motywację twórczą
  • są dociekliwi i pomysłowi
  • chcą pogłębiać i rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zdolności.

Aby zgłosić ucznia do SPWUU nauczyciel /rodzic wypełnia Kartę zgłoszenia ucznia do SPWUU i przekazuje ją:

p. Anecie Dobrowolskiej (kl. IV - VII)
p. Ewie Szyszczyńskiej kl.( II - III)

Można dokonać zgłoszenia ucznia do SPWUU w ciągu całego roku szkolnego.

Uczniowi zostaje przydzielony opiekun (opiekunowie) w zależności od tego, jakie posiada zdolności. Opiekun ma za zadanie kierowanie rozwojem ucznia, pełnienie roli konsultanta i wspieranie ucznia w rozwijaniu jego uzdolnień.

Zespół ds. wspierania uczniów uzdolnionych:
Aneta Dobrowolska - koordynator zespołu kl. IV-VII
Katarzyna Stopińska-Zając
Jolanta Doruchowska
Leszek Misztal
Anna Pońska-Nowak-koordynator zespołu kl.II-III
Ewa Szyszczyńska
Anna Kozłowska

Do pobrania:

1. Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych
  2. Karta zgłoszenia ucznia do programu.
  3. Harmonogram działań na rok szkolny 2017/2018