Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych

Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych

Szkoła Podstawowa nr 2 jest placówką, w której jednym z priorytetowych działań jest praca z uczniem zdolnym. Świadczą o tym prowadzone dla uczniów ciekawe zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, udział szkoły w wielu projektach, konkursach oraz bogaty kalendarz imprez szkolnych. Naszym zadaniem jest - w sposób szczególny - otoczenie opieką i wsparciem uczniów mających różne zainteresowaniach, pasje i uzdolnienia. W tym celu został opracowany i wprowadzony do realizacji Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych (SPWUU).

Nasze działania na rzecz pracy z uczniem zdolnym zostały docenione przez wiele instytucji, dzięki czemu otrzymaliśmy:

1. Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów
  2. Tytuł Szkoły Łowców Talentów w roku szkolnym 2012/2013
  3. Tytuł Szkoły Łowców Talentów w roku szkolnym 2013/2014

Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych skierowany jest do uczniów, którzy:

• wykazują szczególne zdolności przewyższające swoich rówieśników
  • posiadają jedno lub więcej predyspozycji w danym kierunku
  • posiadają ciekawość poznawczą i motywację twórczą
  • są dociekliwi i pomysłowi
  • chcą pogłębiać i rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zdolności.

Aby wziąć udział w programie należy dokonać zgłoszenia. Do programu zgłosić Was może nauczyciel lub rodzic poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia ucznia do SPWUU.

Do programu mogą być zgłaszani uczniowie z kl. II - VI.
Uczniowie klas pierwszych będą przez cały rok szkolny wnikliwie obserowani przez nauczycieli pod kątem ich zdolności.Wytypowani uczniowie pod koniec roku szkolnego będą zdiagnozowani za pomocą Testu Uzdolnień Wielorakich opracowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Analizy wyników dokona pedagog szkolny p.Urszula Pokora. Test może zostać przeprowadzony także na prośbę rodzica dziecka.

Kartę zgłoszenia należy oddać w terminie do 7 października:
p. Jolancie Doruchowskiej (kl. IV - VI)
p. Ewie Szyszczyńskiej kl. II - III)

Uczniowi zostaje przydzielony opiekun (opiekunowie) w zależności od tego, jakie posiada zdolności. Opiekun ma za zadanie kierowanie rozwojem ucznia, pełnienie roli konsultanta i wspieranie ucznia w rozwijaniu jego uzdolnień.

Działania, jakie będą podejmowane w roku szkolnym 2016/2017 w ramach realizacji programu znajdują się w harmonogramie.

Zespół ds. wspierania uczniów uzdolnionych:
Jolanta Doruchowska - koordynator zespołu IV-VI
Katarzyna Stopińska-Zając
Agnieszka Węcławek
Beata Wyszogrodzka
Anna Pońska-Nowak-koordynator zespołu kl.II-III
Ewa Szyszczyńska
Anna Kozłowska

Do pobrania:

1. Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych
  2. Karta zgłoszenia ucznia do programu.
  3. Harmonogram działań na rok szkolny 2016/2017