Organizacje szkole

Liga Ochrony Przyrody

Członkami Koła są uczniowie z klas 0-III i IV- VI oraz nauczyciele. Opiekunami koła są nauczyciele przyrody. Celem działania SK LOP jest rozszerzanie i pogłębianie wiedzy uczniów o środowisku przyrodniczym, kształtowanie kultury ekologicznej i postaw przejawiających się w gotowości do działań ochroniarskich, przekonanie o odpowiedzialności człowieka za stan środowiska przyrodniczego, prowadzenie stałej współpracy z organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody.
   Zadania SK LOP to zainteresowanie zagadnieniami ochrony przyrody, zachęcanie do szanowania i utrzymywania czystości najbliższego środowiska. Cele i zadania SK LOP są realizowane w oparciu o plan pracy na każdy nowy rok szkolny. Uczniowie w każdym roku szkolnym biorą udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach: w Ogólnopolskim konkursie dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój las”, Turnieju Wiedzy Przyrodniczej i Rajdzie Dnia Ziemi „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”.

Opiekunowie:
p. Agnieszka Czarnota - koordynator
p. Wojciech Frączek

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od 2013 roku. Wolontariat jest działaniem, które pozwala rozwijać wśród młodzieży postawę alternatywną do konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania wolnego czasu.

Obecnie Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje z:

1. Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział w Skierniewicach;
  2. Fundacją „Chodźmy Razem” w Skierniewicach;
  3. Centrum Wolontariatu „Wspólna Troska” w Skierniewicach;
  4. Towarzystwem Nasz Dom w Warszawie;
  5. Fundacją „Przyjazny Świat Dziecka” w Warszawie.

Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest:

• aktywizowanie młodzieży na rzecz działań dla środowiska lokalnego;
  • edukacja społeczna uczniów;
  • integracja ze środowiskiem lokalnym;
  • przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim;
  • rozwijane zainteresowań i umiejętności społecznych;
  • kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.

Opiekunowie:
p. Dorota Bodera-Czechowska – koordynator