Organizacje szkole

Liga Ochrony Przyrody

Członkami Koła są uczniowie z klas 0-III i IV- VI oraz nauczyciele. Opiekunami koła są nauczyciele przyrody. Celem działania SK LOP jest rozszerzanie i pogłębianie wiedzy uczniów o środowisku przyrodniczym, kształtowanie kultury ekologicznej i postaw przejawiających się w gotowości do działań ochroniarskich, przekonanie o odpowiedzialności człowieka za stan środowiska przyrodniczego, prowadzenie stałej współpracy z organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody.
   Zadania SK LOP to zainteresowanie zagadnieniami ochrony przyrody, zachęcanie do szanowania i utrzymywania czystości najbliższego środowiska. Cele i zadania SK LOP są realizowane w oparciu o plan pracy na każdy nowy rok szkolny. Uczniowie w każdym roku szkolnym biorą udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach: w Ogólnopolskim konkursie dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój las”, Turnieju Wiedzy Przyrodniczej i Rajdzie Dnia Ziemi „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”.

Opiekunowie:
p. Agnieszka Czarnota - koordynator