godlo.jpg

Zapraszamy do galerii:

Hasło promujące czytelnictwo

Szkolny konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

Konkurs na najładniejszy strój postaci z bjki

Konkurs plastyczny "Najpiękniej pokolorowana ilustracja do bajki"

Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-I.
Do biblioteki szkolnej uczniowie dostarczyli 65 ilustracji do bajki o "Muminkach" i "O kominiarskim szczęściu" .

Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

I miejsce - Zuzanna Kubik kl. 1B
II miejsce - Nadia Klucznik kl. 1A
III miejsce - Kamil Zieliński kl. 1C

Wyróżnienia:

Oskar Świeszko kl. "0"
Mateusz Szaleniec kl. 1A
Szymon Ignaczewski kl. 1C
Nadia Domeradzka kl. 1B
Oliwia Maciesiak kl. "0"

Konkurs plastyczny pt." Niedźwiedź Wojtek niezwykły żołnierz"

drugi

Konkurs ogłoszony został w klasach I-szych i II-gich oraz w oddziale przedszkolnym. Poprzedzony był zajęciami bibliotecznymi i projekcją filmu dokumentalnego o dzielnym niedźwiadku Wojtku, który walczył w Armii Generała Andersa w czasie II wojny światowej. Spośród

41 prac plastycznych komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce - Alicja Domasat kl. 2A
II miejsce - Wiktor Ruzik kl. 1B
III miejsce - Anna Kotecka kl. 1A

Wyróżnienia:

Nel Płotkowiak kl. 1A
Bartosz Więcek kl. 1C

Konkurs czytelniczy "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele"

trzeci    Konkurs został ogłoszony w klasach trzecich po przeprowadzonych lekcjach bibliotecznych nt. historii Święta Pluszowego Misia oraz po wysłuchaniu przez uczniów bajki o Kubusiu Puchatku pt. "Wietrzny dzień" . Pytania konkursowe, na które odpowiadali uczniowie dotyczyły książki pt. "Kubuś Puchatek". Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Jagoda Murgrabia kl. 3F        (16,5 pkt.)
II miejsce - Miłosz Więcek kl. 3A            (16 pkt.)
III miejsce - Magdalena Dziąg kl. 3A       (14,5 pkt.)
III miejsce - Roksana Grzelak kl. 3E        (14,5 pkt.)

Działania

Działania podejmowane w ramach Roku Czytelnictwa

BADANIE PREFERENCJI CZYTELNICZYCH UCZNIÓW KLAS  I-III i IV-VI

W dniu 29 września 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Skierniewicach przeprowadzone zostało badanie preferencji czytelniczych uczniów klas I-III i  IV-VI – nazwane „Książkową listą przebojów”. Działanie to zostało zaplanowane i zrealizowane zgodnie ze szkolnym harmonogramem działań upowszechniania czytelnictwa w roku szkolnym 2016/2017.
     Uczniowie zostali wcześniej poinformowani, przez nauczycieli i ogłoszenie dyrektora szkoły nadane przez radiowęzeł, o planowanym działaniu. Dzięki temu mogli zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju książki najbardziej lubią czytać lub jaką książkę mogliby komuś polecić, czy też jaką książkę pragnęliby ujrzeć na półce biblioteki szkolnej.
     Dnia 29 września, do specjalnie przygotowanego pudełka, uczniowie naszej szkoły wrzucali anonimowe karteczki, na których zapisali po jednym tytule książki. Zbieranie kartek i liczenie tytułów w klasach I-III nadzorowała pani Bogusława Szmigielska a w klasach IV-VI pani Paulina Król.
     Celem przeprowadzonego badania było zdobycie ogólnej wiedzy na temat preferencji czytelniczych uczniów , która została uwzględniona w trakcie tworzenia listy książek, odnośnie zakupu książek finansowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Inne działania podejmowane w ramach Roku Czytelnictwa

1. Twoja wymarzona książka na ferie