Doradca zawodowy

Wtorek 0900-1200
Czwartek 0800-1130

Piątek 0800-1000

Zapraszam rodziców w godzinach pracy
i po indywidualnym umówieniu się.

Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Kończąc naszą szkołę stajecie wraz z rodzicami przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym momentem w życiu. Na tym etapie, ważne jest wyposażenie młodego człowieka w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej. Każdy uczeń powinien poznać siebie i własne predyspozycje indywidualne, by móc wybrać prawidłowo.
     Doradztwo zawodowe w szkole podstawowej to wszystkie działania w ramach działalności szkoły wpierające uczniów i ich rodziców w podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru typu szkoły, kierunku dalszej edukacji i zawodu. Niezależnie od wiedzy o świecie i samym/samej sobie wyniesionej z domu, uczestnictwo uczniów w zajęciach szkolnych sprzyja lepszemu samopoznaniu. Ucząc i bawiąc się w grupie, począwszy od pierwszej klasy, uczniowie stopniowo uświadamiają sobie własne zdolności, zainteresowania, mocne strony, umiejętności i predyspozycje.
     Lekcje z  doradztwa zawodowego jako przedmiotu szkolnego przewidziane są dla uczniów klas VII, VIII.
   W czasie zajęć omawiany jest system szkolnictwa w Polsce, podstawowe zagadnienia związane z planowaniem nauki po ukończeniu szkoły podstawowej oraz rynkiem pracy. Ważną częścią zajęć są zabawy, ćwiczenia i rozmowy pozwalające na lepsze poznanie samego sienie oraz doskonalenia umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie.

Materiały do pobrania:

1. Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadusza Kościuszki w Skierniewicach

2. Tabela do sprawozdania nauczycieli z realizacji działań doradztwa zawodowego

Aktualne źródła informacji dotyczące doradztwa zawodowego:

3. www.men.gov.pl

4. www.cdzdm.pl

5. www.koweziu.edu.pl

6. www.doradztwo.koweziu.pl

7. www.doradztwo.ore.edu.pl

8. www.indywidualni.pl

9. www.scholaris.pl

Prezentacje dla uczniów i rodziców: