godlo.jpg

Najaktywniejsza szkoła

Wielki sukces NASZEJ SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 2 Najaktywniejszą Szkołą
Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011 w ramach projektu "Otwarta firma".

W dniach 14-20 listopada 2011r. nasza szkoła przystąpił do IV edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, globalnej inicjatywy promującej ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży.

9 listopada 2012r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i wręczenie statuetek.

W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli
i przedsiębiorców do udziału w projekcie "Otwarta firma". Szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
  Przyłączyliśmy się do projektu i wielu uczniów z naszej placówki miało szansę poznać funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz poznać niektóre zawody.

Nasza szkoła gościła wówczas w:

• VEKA Polska Sp.z o.o.
  • ANDEX Pawłowscy spółka jawna
  • PLUS Licencjonowane Biuro Podatkowe
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" Sp. z o.o.
  • PPHU "ARKE" Piekarnia, ciastkarnia. Kowalczyk B.R.A.
  • P.P.H.U. "ARBOR Vite" Anna Więcek
  • sekretariacie oraz kuchni naszej szkoły

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Cele te są istotne na każdym etapie edukacyjnym i zgodne z założeniami podstawy programowej. Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedstawicielom biznesu uczestniczącym w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

JETEŚMY JEDYNI W MIEŚCIE

Kliknij tutaj, aby zobaczyć z jakimi szkołami zdobyliśmy tytuł!

Dyplom - Szkoła z klasą

W ramach projektu SZKOŁA Z KLASĄ nasz szkoła miała do zrealizowania następujące zadania:
1. Lepiej przygotować do egzaminów.
2. Czego będziemy uczyć i wymagać?
3. Czy uczymy myśleć?
4. Nasza mała i wielka ojczyzna.
5. Szkoła bez przemocy.
6. Więcej kultury.

Wszystkie zadania udało nam się w pełni zrealizować. Otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą". O naszej szkole możecie przeczytać w dodatku do Gazety Wyborczej z dnia 14.10.2003 r.

Szkoła Odkrywców Talentów

Certyfikat potwierdzający udział w VIII edycji programu
"Akademia Bezpiecznego Puchatka"